Najčastejšie kladené otázky

1. Čo je Robotic process automation (RPA)

Robotizácia je forma automatizácie biznis procesov založená na softvérových robotoch/digitálnych pracovníkoch. Robot dokáže simulovať prácu človeka v rámci aplikácie/informačného systému, komunikovať s iným systémom, pracovať so súbormi a mnoho ďalšieho.

2. Pre koho je robotizácia vhodná?

Automatizácia rutinných biznis procesov je vhodná pre každú spoločnosť, ktorej zamestnanci v rámci informačného systému vykonávajú rutinné činnosti. Príklady rutinných činností si môžete pozrieť na tejto stránke. V Efibot sa snažíme priniesť výhody automatizácie aj tam, kde by to vzhľadom na vysoké náklady komerčných robotických nástrojov bolo neefektívne.

3. Je potrebná modifikácia existujúceho systému kvôli robotizácii?

Nie, žiadne modifikácie existujúceho systému nie sú potrebné. Robot dokáže pracovať s existujúcim systémom ešte efektívnejšie ako bežný používateľ, teda človek.

4. Ako funguje spolupráca?

Začneme analýzou procesov a navrhneme riešenie presne podľa potrieb zákazníka. Nie každý proces je vhodné ihneď robotizovať a niekedy bude postačujúca len jeho optimalizácia. V prípade, že proces bude spĺňať podmienky vhodného kandidáta pre robotizáciu, tak budeme postupovať podľa štandardov implementácie od návrhu riešenia, cez samotný vývoj až po vyhodnocovanie implementácie. Detail spolupráce si môžete prečítať tu.

5. Ako dlho trvá implementácia riešenia?

Vzhľadom na diverzitu procesov klientov je doba implementácie individuálna. V prípade záujmu radi poskytneme odhad na dodanie robotického procesu ako aj celého riešenia.

6. Aké sú náklady na robotizáciu procesu?

Cena robotizácie je závislá od komplexnosti celého riešenia ako aj samostatného procesu a nie je možné určiť univerzálnu cenu. Analýzou procesu odhadneme cenu navrhovaného riešenia a spolu so zákazníkom zvážime jeho implementáciu s ohľadom na návratnosť nákladov.